Önemli Bilgiler

Alış verişinizin her aşamasında kendinizi güvende hissedebilmeniz için merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla listeledik.

 

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

 

 Ödemelerinizi güvenli kredi kart ödeme sistemimiz aracılığıyle , havale, EFT veya kapıda ödeme yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.    

Banka detaylarımız ; Garanti Bankası Bike DEMİR adına Şube Kodu          : 1047  Hesap Numarası : 6298573

IBAN                  : TR 47 0006 2001 0470 0006 2985 73 

Köpek veya kedime kıyafet alırken bedenini nasıl ölçerim ?

Her marka ve ürün modeline göre beden ölçüleri farklılık gösterir. Bu nedenle köpeğinizin bedeni markadan markaya farklılık gösterebilir. Doğru beden seçimi yapmak için ürünlerimizin detay kısmında yer alan tablolardan beden uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Sırt Ölçüsü : Tasmasını taktığınız boyun bölgesinden kuyruğun üstüne kadar olan bölümdür. Seçtiğiniz kıyafetin kuyruğuna kadar gelmemesi daha uygundur bu nedenle kuyruğundan yukarıda olması hareketlerinde rahatlık sağlar.

.

2. Göğüs Ölçüsü : Köpeğinizin ön bacak eklemlerinin başladığı yerden sırtına kadar olan göğüs kısmıdır . Alacağınız kıyafette dikkat etmeniz gereken en önemli ölçü gögüs ölçüsüdür

.

3.  Boyun Ölçüsü :  Köpeğinizin tasma taktığınız boyun bölgesinin ölçüsüdür

. 

4. Ayak Ölçüsü :

Ayakkabı ve çorap ürünlerimiz de can dostunuzun bedenine göre değişik bedenlerde satılmaktadır. Bunun için aşağıda örnekte gösterildiği gibi ayak ölçüsünü almanız gerekmektedir.

Siparişim nasıl ve ne zaman elime geçecek ?

Üyelik bilgilerinizi sisteme kayıt için girerken sizden ricamız tam adresi yazmanız, sokak/mahalle veya cadde ismini , apartman veya site adını , numarasını ve kapı numaranızı , semtinizi eksiksiz olarak doldurmanızdır. petit star'a verdiğiniz siparişler , mesai saatleri  dahilinde, siparilinizi vermeniz itibariyle  24 saat içinde kargoya teslim edilecek olup kayıt esnasında vereceğiniz mail adresinize kargo numaranız ve detaylar maille yollanmaktadır. yollayacağımız mailler mail posta kutunuzun junk yani "önemsiz" bölümüne düşebileceğinden,  siparişiniz sonrasında lütfen mail adresine düşen maillerinizi  kontrol ediniz. haftasonu ve resmi bayramlarda verilen siparişler ise ilk iş gününden itibaren işleme alınır. teslimatlarımızı aras kargo ile gerçekleştirmekteyiz. kargo numaranız ve yollanan firmayı kapsayan detaylı mailimiz geldikten sonra www.araskargo.com.tr adresinden veya 444.25.52 no lu telefondan teslimatla ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Satın almış olduğum ürünü değiştirmek istiyorum . Ne yapmalıyım ? 

Petit Star'dan almış olduğunuz iade veya değişim yapmak istediğiniz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan , giydirilmemiş ürünler dışında tarafınıza teslim aldığınız tarihten itibaren yedi (7) gün süre içinde iade edebilirsiniz. 

 

İade/ değişimin işleme konulması için paketinizin içerisinden çıkan  formu doldurup ürünle birlikte formda yazan adresimize göndermeniz gerekmektedir.

 

Satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerin tarafınıza teslimi sırasında kargo görevlisi önünde paketi açarak kontrol ediniz. Eğer bir sorun varsa (Eksik veya hasarlı ürün gibi) lütfen kargo görevlisine durumu açık şekilde belirten tutanak tutturunuz. Aksi taktirde sipariş eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılacak ve daha sonraki şikayetleriniz dikkate alınmayacaktır.

Petitstar.com teslim ettiği ve sonradan iadesi istenen üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumlar tespit ettiği hallerde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

 

Bu tür hallerde ve değişimlerde ürünün tarafımıza gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

 

Müşterinin ürün/ürünleri iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, eğer iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa elimize  ulaştığı andan itibaren havale iadeleri havalenin yapıldığı hesaba 7 (Yedi) iş günü içerisinde kargo bedeli ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar müşteri banka hesabına iade edilir. Kredi kartı iadeleri ise kartın ait olduğu banka hesabına 7 iş günü içinde yapılacaktır. İadenin kartınıza geçmesini kontrol etmeniz için bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.  Bu süre Petitstar.com'un sorumluluğu haricinde olup, işlem tamamen bankanın tasarrufundadır. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Siparim hasarlı geldi. Ne yapmalıyım ? 

Petit Star tarafından vermiş olduğunuz siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce tüm kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir hasarı olan ürünün gönderimi yapılmamaktadır. Ancak kargo taşıma ve yükleme esnasında bir takım problemler oluşabilmektedir. Bu nedenle siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka hasar kontolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine " Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise Petit Star sorumlu değildir.

Size nasıl ulaşabilirim ? 

Tüm istek, soru veya önerilerinizi ana sayfamızda yer alan  " iletişim " seçeneğini tıklayarak mesajınızı yazabilir , telefon numaralarımızdan ulaşabilir veya info@petitstar.com adresimize mail yollabilirsiniz. Aynı gün içerisinde üye kayıtlarında girdiğiniz mail adresinize dönüş yapılacaktır . 

Aktif e-mail adresinizle siparişinizi tamamlamanızı ve siparişinizden sonra yollayacağımız mailleriimizin "gereksiz" ( junk ) kutusuna düşme olasılığı gözönünde bulundurarak kontrol etmenizi önemle rica eder;

KEYİFLİ ALIŞVERİŞLER DİLERİZ