Gizlilik ve Güvenlik

Kredi Kartı Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerinizi doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu size bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Sistemimiz hiçbir zaman girdiğiniz kredi kartı bilgilerini saklamaz ve kayıt etmez. Dolayısıyla kredi kartı numaranızı hiç bir zaman bizde dahil olmak üzere hiç kimseye göstermemiş olursunuz.

Dikkat !! Herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi hiç bir surette yazmayınız.

Verilerin Güvenliği

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.  Üyelik işlemleriniz ve sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standartında güvenlik duvarıyla gerçekleşmektedir.

Banka Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

CVC2 nedir?

CVC2 numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ele geçirilse bile CVC2 Numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz. İşleminizin daha güvenli olması için işlem sırasında sizden bu numaranın girişini yapmanız istenmektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışında Petit Star olarak ;

Sanal alışveriş mağazamızda formlarda kullanıcılarımız ad, soyad, e-posta ve posta adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, iletişim bilgileri, yaş gibi şahsi bilgilerini, hesap numarası gibi finansal bilgilerini vergi numarası, kimlik numarası gibi kişiye özel bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Alınan finansal bilgiler sadece satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde kullanılacaktır. 

Sahip olduğunuz gizlilik haklarınız gereğince ; 

1. E-posta adresiniz hiçbir şekilde başka kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.

2. Ad, soyad, e-posta adresi, posta adresi, telefon numarası, iletişim bilgileri, yaş, vergi numarası, kimlik numarası bilgileriniz sizin onayınız dışında diğer üyelere açıklanamaz.

3. Size ulaşabilmemiz ve de fırsatlardan haberdar edebilmemiz için, e-posta adresinizin doğru ve gerçek olması zorunludur.

4. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. 3.bir şahsın izniniz olmaksızın bilgilerinize ulaşması veya değiştirilmesi mümkün değildir. 

5.  Petit Star  söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Güvenlik  ; Petit Star Sanal alışveriş mağazamızda  bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını , gizliliğini ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır; Microsoft Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome,Opera ile birlikte çalışabilecek SSL ve şifreleme teknolojileri ile yüksek koruma duvarı ( Firewall ) uygulanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz sistemimizde saklanmamaktadır. 

Yüksel düzeyde güvenlik sağlamak amacıyla üyelik işlemleriniz sırasında güvenliğinizi maksimum düzeyde sağlanması için 256 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilmektedir.

Tüm diğer sorularınız için bizimle info@petitstar.com adresimizden irtibata geçmenizi önemle rica ederiz .

Keyifli alışverişler dileriz ,